GINOP_PLUSZ-1.2.2-22-2022-04358

- Kedvezményezett neve: Nap-fény-otthon Ipari Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság

- Fejlesztés tárgya: Eszközpark fejlesztése a Nap-Fény Otthon Kft.-nél

- Szerződött támogatás összege: 9 997 292 Ft

- Projekt tartalmának részletes bemutatása: 

Cégünk a Nap-Fény-Otthon Kft 2016-ban alakult vállalkozás. Elődje ( nem jogelőd) vállalkozás ugyanezzel a managment-el, dolgozókkal és gépparkkal már 1992 óta végez faipari termelő tevékenységet. Az eredeti cég tulajdonos váltás, kilépés következtében megszűnt, azonban a dolgozók egy része a gépi háttér és a vezetés megmaradt az új cégnél is.
Tevékenységi körünk korábban egyedi belsőépítészeti tervezés és kivitelezés volt. E mellett kiegészítő tevékenységként felvettük a fa nyílászáró gyártást és beépítést, valamint műanyag nyílászárók forgalmazását, beépítését. Ennek kapcsán üzleti kapcsolatokat építettünk ki több gyártóval.
A piacon maradást elsősorban a kis cégméret miatt megvalósítható rugalmasság biztosította. gyorsan tudtunk alkalmazkodni megrendelői igényekhez, hiszen ugyanazon gépekkel és berendezésekkel, és szakemberekkel tudtunk egyedi és kis sorozatú bútorokat is gyártani, vagy kis sorozatú nyílászárókat előállítani a mindenkori keresleti viszonyoknak megfelelően. Erre volt alkalmas a gépparkunk is, hiszen faipari alap megmunkáló gépekkel rendelkezünk.
Ennek a rugalmasságnak viszont ára is van, hiszen célgépek hiányában nem tudunk versenyezni nagyobb darabszámú projekteken.
Az elmúlt időszak vállalásai azt igazolták, hogy cégünk egyre nagyobb projekteken tud sikerrel pályázni. Bizonyítja ezt, hogy az elmúlt 3 évben több olyan projekten tudtunk nyerni, ahol a darabszámok megközelítették a százas nagyságrendet- egy projekt esetén 150 db nyílászárót gyártottunk le.
Ilyen megrendelés állománynál -elsősorban a nyílászárók tekintetében-, viszont a mennyiségi igények megfelelő hatékonyságú és nyereségességű kielégítéséhez néhány célgép gyártásba állítására van szükség.
Indokolja ezt az is, hogy jelentős létszám fejlesztéssel nem tudunk számolni a régióban krónikussá váló szakmunkás hiány miatt is. Ezért a fejlesztés irányát a technológiában látjuk.
A fejlesztés iránya a megnövekedett piaci igények kielégítése, valamint az előállított termékek minőségének megtartása, illetve fejlesztése. a fejlesztés nem igényel létszám oldaláról bővítést, hiszen a vásárlandó megmunkáló gép is egy fő szakemberrel üzemeltethető.
Technológiai szempontból az új gép egy meglévő sokkal korszerűtlenebb gépet váltana ki, tehát nem igényli az üzem területének növelését.
Fentiek szerint a humán- és tárgyi erőforrás oldaláról a jelenlegi kapacitásokkal a fejlesztés megvalósítható.

- Projekt befejezés dátuma: 2023.10.31